AHMM | izlenimler

Allford Hall Monaghan Morris

World Architecture Festival 2018 | Projenin öne çıkan özellikleri

Weston Street, “yavaş mimari” olarak adlandırdığımız birkaç yıl süren görüşmelerin ve müşterimiz Solidspace ile yapılan iş birliğinin sonucu olan bir proje. Bu diyalog, ekibin dökme betondan birbirine geçen hacimlerden oluşan 21. yüzyıl apartman bloğunun inşası ve detaylarına odaklanmasını sağladı.

Alder Centre ise küçük bir proje, ancak bizim açımızdan büyük çapta, bireysel ve kolektif rezonansa sahip. Tamamlandığında, bir çocuğun ölümünden etkilenen insanlar için özel ve davetkar bir alan olacak ve bu nedenle bu proje, binanın amacına ve kullanıcılarına karşı yüksek düzeyde bir hassasiyet gerektirdi.

İzlenimler

Çalışmamızın ve diğer uygulamaların uluslararası bağlamda paylaşılması için sunduğu fırsat dolayısıyla başlangıcından bu yana birkaç yıl boyunca WAF’a katıldık. Yenilikçi, canlı, eleştirmen formatı ve resmi olmayan programıyla çok çeşitli projeleri deneyimlemenin yanı sıra temsilciler, kısa listeye kalan ve sunum yapan kişiler, jüriler veya konuşmacılar olarak diğer mimarlarla tanışma ve ağ kurma konusunda gerçekten zengin bir içeriğe sahip.