aj | LOUIS POULSEN

Geçmişin Mirası Şimdi Daha Renkli

Arne Jacobsen, 1957’de Kopenhag’daki SAS Royal Hotel için, yapı genelinde tasarım konseptinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan AJ masa, zemin ve duvar lambalarını tasarladı. AJ, o günden bu yana dünyaca ünlü bir tasarım ikonu haline geldi ve Arne Jacobsen’ın en popüler lambalarından biri oldu.

Louis Poulsen, Arne Jacobsen’ı onurlandırıyor ve bu ikonik tasarımının 60. yıl dönümünü yeni ve dinamik renk paleti ile kutluyor. AJ’nin tasarımı silindir ve koni olmak üzere iki geometrik şekilden oluşan abajura dayanıyor. Işığı ihtiyaç duyulan yere yoğunlaştıran tasarım hem çalışma ışığı hem de okuma lambası olarak kullanmak için ideal.

Aydınlatma olağandışı açıları, gölge hacmi ve ayak kısmında bulunan dairesel delikle birlikte belirgin bir heykel kalitesi sergiliyor. Siyah, beyaz, petrol mavisi, gece mavisi, patlıcan moru, koyu yeşil, pas rengi, aşı boyası, gri tonlarında sunulan AJ’de kullanılan renkler Arne Jacobsen’ın evrenine yakından bağlı olarak, tasarımın özünü en iyi şekilde vurgulaması için özenle seçilmiş.