Tim Gledstone | izlenimler

Squire & Partners

World Architecture Festival 2018 | Projenin öne çıkan özellikleri

Department Store tasarım konsepti, var olan binanın tarihçesi, konumu ve mirasının yanı sıra topluma yeni bir çalışma biçimi sunma arzusu yaratıyor. Konseptin özü tamamen binaya özgü ve tarihin köklü geçmişinden bugüne uzanan yolculuğu temsilen bir kutlama niteliği taşıyor.

Aynı zamanda tasarım ve imalat endüstrileri ile var olan ilişkilerimizi geliştirmek üzere orijinal yapıdaki işçiliğe sadık kalacak benzersiz bir şey yaratmaya odaklandık. İmalatçılar ve sanatçılar ile yapılan iş birliği, tamamlanmış yapıyı zanaat ve üretim için interaktif bir vitrin haline getirdi. Etkinlik ve sergi alanı, restoranlar, plak dükkanı ve postane gibi yerel alana fayda sağlamak için tamamlayıcı işlevsel alanlar yaratmak, yapının hareketliliğini gündelik bir biçimde koruyor.

İzlenimler

WAF, dünyanın dört bir yanından mimarlık ve tasarım topluluklarını bir araya getirmek, en iyi projeleri kutlamak ve ziyaretçilere her projenin arkasındaki fikirlerle değerli bir bakış açısı kazandırmak için harika bir fırsat sunuyor. Ana sahne, birtakım yüksek kaliteli hoparlörlere sahipti ve kampüsün geri kalanı ilgi çekici birçok aktiviteye ev sahipliği yaptı. Fuarın ticari unsurları, belki de sektörde gelişmekte olan en iyi malzemeler ve yeniliklerle daha da büyüme potansiyeline sahip. Bu durum, katılımcılar ve sıra dışı içeriğin dengesini sağlamak için dikkatli bir küratörlük ihtiyacı doğuruyor.

Üç gün süren etkinlik, mimari ofislerin çok çeşitli insanlarla etkileşime geçmesini sağlıyor ve festival devam ettikçe heyecan artıyor. WAF, sektörün yapı taşlarını tek bir yerde bir araya getirmek açısından harikaydı.