Camilo Moraes | izlenimler

Moraes

World Architecture Festival 2018 | Projenin öne çıkan özellikleri

Bu çalışmanın temel amaçlarını takdir eden jüriyle aynı görüşü paylaşıyorum. Açıklamaları şöyleydi: “Yerel teknik ve materyallerden en iyi şekilde yararlanan, güçlü bir mimari tanım oluştururken aynı zamanda çevreye dost bir dünya yaratan, ilginç bir proje.”

Festival süresince, jürinin “çevresel sorumluluk” ve “yerel kaynakların kullanımı” ile ilgili sorular sorduğunu diğer birçok sunumda gözlemledim. Bu kavramlar “Piedras Bayas Beachcamp” projesinin temeliydi. Öte yandan, “Küçük Proje” kategorisinin en düşük maliyetli projesiydi. Sunulan iyi projeler arasından ödül almak benim için büyük bir sürpriz oldu.

İzlenimler

Mükemmel bir organizasyondu. Şehir, projeler, mimarlar… Hepsi harikaydı, muhteşem bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 20 sunum izledim ve jüri değerlendirme sürecindeki tartışmalar güzeldi. 

Şili’de pek çok insan bu ödül için çok mutlu, birçok tebrik alıp kutlamaya katıldım. Gelecek yıl, Valparaiso’daki Santa Maria Üniversitesi’ne “düşük etki” konusunda bir atölye çalışması için davet edildim.