içmimar
Peter IPPOLITO
Ippolito Fleitz Group

Üretkenlik ve verimlilik sadece maliyetin, alan yönetiminin, masa paylaşım oranlarının vb. bir sonucu değil. Basit gerçek şu: Eğer işimde rahat olur ve takdir edilirsem, üretken olurum.

verimliliği sağlayan unsurlar

Her şeyden önce çağdaş bir ofis ortamının başarısı, belirli bir kurum kültürünü ve kimliğini yansıtma ve destekleme yeteneği ile eş değer. Değişim yönetimi süreci de dahil olmak üzere, bu yetkinlik olmaksızın alınan diğer tüm kararlar, araçlar ve süreçler yetersiz kalabilir ve hatta başarısız olabilir. Bunun ötesinde, günümüzde sürekli değişen iş akışına ve güçlü kimliğe uyum sağlama, işveren değerleriyle etkileşimde kalma ve bireysel çalışanlara takdir gösterme şansı sunan bir ortam ihtiyacını mümkün olduğunca dengelememiz gerekiyor. Bunu uygulamanın kolay bir yolu yok ama sonuçta projeleri böylesine güzel kılan şey bu. Neticede üretkenlik ve verimlilik sadece maliyetin, alan yönetiminin, masa paylaşım oranlarının vb. bir sonucu değil. Basit gerçek şu: Eğer işimde rahat olur ve takdir edilirsem, en üretken olurum.

Sürekli değişen iş akışına ve güçlü kimliğe uyum sağlama, işveren değerleriyle etkileşimde kalma ve bireysel çalışanlara takdir gösterme şansı sunan bir ortam ihtiyacını mümkün olduğunca dengelememiz gerekiyor.

öngörülen değişimler

Günlük çalışma araçlarımızın küçülmesi, çoğu zaman geleneksel bir masa düzenine bağlı olmamanın bir sonucu olarak, geçtiğimiz on yıl içinde çalışma biçimimizi tamamen değiştirdi. Bu dijitalleşme süreci, akıllı yüzeyler; konferans ve iş birliği açısından güçlü bir faktör olmayı sürdürecek.

Bu sanallaştırma, eş değer bir toplumsal temas ve dokunsal bir deneyim gerektiriyor. Bu nedenle göçebeliği güçlü bir yer duygusuyla birleştiren, potansiyel olarak büyüleyici bir cevap yarattığı için birlikte çalışma ortamının, yükselen talebe sahip bir konsept olacağını öngörüyoruz.

Buradaki esas zorluk, yavan ve klişe “iletişim mobilyaları” ile birleştirilmiş son derece verimli bir kat planı cazibesinin bu kavramların yararlarını geri plana itmesi olacak. Renkli nişler ve ikonik, Instagram tarzı lobileriyle daha çok endüstriyel hayvancılığa benzeyen çalışma alanlarına sahip birçok ortak çalışma ve açık alan iş yerleri görüyoruz. İyi bir fikir, işte böyle mahvedilir.