ode | izlenimler

Hazırlık…
Sektörümüzü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için fuara özel olarak hazırlandık. Bu hazırlık sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerden büyük ilgi gördük.

Batimat’ın odaklandığı konularda yaklaşımlar…
İklim Krizi… Düşük karbon salınımı… Atık Yönetimi… Geri Dönüşüm…
Ham madde kaynağından başlayarak, tüm üretim proseslerimizde doğanın ihtiyaç duyduğu özeni karşılamaya çalışıyor, karbon emisyonlarını azaltmak için çevreci yöntemlere odaklanıyoruz.

EPD belgeleri ile tüm ürünlerimizin tüm çevresel etkilerini ve karbon ayak izimizi şeffaflıkla beyan ediyoruz. Kasım 2022’de İstanbul’da Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından düzenlenen Yeşil Binalar ve Şehirler Zirvesi’nde “Ürünlerine En Çok EPD Belgesi Alan Çevre Dostu Şirket” ödülünün sahibi olduk.

Fuarda da tüm üretim süreçlerinde sürdürülebilirlik çizgisine bağlı olarak ürettiğimiz ekstrüde polistren esaslı ısı yalıtım malzemesi (Isıpan), bitümlü su yalıtım örtüleri (Membran), ısı-ses-yangın yalıtımında kullanılan cam yünü ürünleri (Starflex) ve taş yünü ürünlerimizi (Rockflex) tanıttık.

İzlenimler…
Yenilikçi ürünlerimiz büyük ilgi gördü. Üretim kapasitemiz, pazara sunduğumuz sürdürülebilir ürünlerimiz, ürün çeşitliliğimiz ve ihracattaki deneyimimiz de bu ilgide önemli rol oynadı. Öyle ki yapı yalıtımı ürünlerimizle fuara katılım göstermemize rağmen teknik yalıtım ürünlerimizle ilgili de görüşmeler yaptık. Dolayısıyla bu fuar, ihracat ağımızı genişletmemize ve mevcut pazarlarda daha fazla derinleşmemize katkı sağlayacak.