albond | izlenimler

Hazırlık…
Uzun bir fuarsız dönem geçirdik bu sebeple standımızın tüm ürünlerimizi yansıtması açısından hassas davrandık. Mail listemizde bulunan tüm müşterilerimize davetiye gönderdik, sosyal medyada gerekli yayınları yaptık. 

Batimat’ın odaklandığı konularda yaklaşımlar…
İklim Krizi… Düşük karbon salınımı… Atık Yönetimi… Geri Dönüşüm…
Normalde oldukça detaylı stantlar yapardık ancak bu kez geri dönüştürülebilir olmasını da vurgulamak üzere kendi ürünlerimizi direk stand malzemesi olarak kullandık. Karşılama bankosundan duvarlara kadar her şeyi alüminyum kompozit panel ile kapladık. Firma olarak da geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik konusunda gerekli çalışmaları yapıyoruz.

İzlenimler…
Tüm dünyada fuarların odak noktası da iklim krizi, sürdürülebilirlik vb konular. Bu anlamda Batimat da bu konuda seminerler ile, yaklaşık 1000 konuşmacı ile üretirken hayatı sürdürmek, geri dönüştürmek vb. konularda aydınlatıcı ve teşvik edici bilgilerin olduğu oturumlar düzenlemişti. 2050 yılında mimarinin nasıl olacağı, nüfusun ne kadar olacağı, şehir planlaması, yeniden inşa etmek yerine renove etmek gibi konuların yer aldığı seminerlerin çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sel ve sıcak hava dalgalarına karşı mimari açıdan ve şehir planlamacılığı açısından neler yapılabileceği programın ilgi çekici konularıydı.

ALBOND
Gülüm Bindebir | Yurt dışı Satış ve Pazarlama Müdürü