tasarımın doğayla kurduğu iletişim

Ürün yelpazesini her geçen gün teknoloji, tasarım ve işlevsellik yönünden geliştiren Artstone; gerek doğal taş, ahşap, tuğla, beton görünümlü gerekse insanlık tarihinin ikonik figürlerinin işlendiği çok renkli ve sınırsız dokulu modelleriyle hizmet veriyor. Üretim sürecinin %90’lık kısmını teknolojik, %10’luk kısmını el işçiliği ile gerçekleştiren Artstone bu sayede, elde edilmek istenen doku ve görüntüyü en doğal haliyle kullanıcılarla bir araya getiriyor. Özel inorganik pigmentlerle elde edilen renk kombinasyonları ve sonrasında yapılan özel boyama teknikleri, mekansal niteliği doğayla buluşma yönünde destekliyor.

Artstone’nun yeni “Moss Serisi” yenilikçi tasarım anlayışıyla projelerde yerini almaya başladı. İsmini aldığı Baobab ağacının uzun ömrünün ve bilgeliğinin izlerini yüzeylere taşıyan “Baobab Moss” duvar paneli, uygulandığı mekanlarda doğadan kesitler sunuyor. Kabuklu yüzeyinde doğanın evriminin izlerini taşıyan ürün, mekanların gündelik hayatına “canlılık” katmak isteyenler için özel bir alternatif. Benzer şekilde serinin “Masonry Moss” modeli, mekanların doğaya olan bağlılığını gözler önüne seren yenilikçi bir tuğla duvar düzeni. Yabani yeşilliklerin tuğlaları sarmaladığı etkileyici görüntüsü ile iç ve dış mekanlarda kullanılabilen Masonry Moss, mekansal kaliteye erişmek için aranan doğallık adına tasarlanmış.

Artstone’un, kullanıldığı mekana brütalist etkiler katan bir diğer yeni ürünü “C-WALL”, yapılı çevremizin en tanıdık dokusu olan sade ve yalın beton yüzeyleri gündelik hayata taşıyor. Hafif, esnek fakat dayanıklı yapısı ve pratik uygulamalarıyla dikkati çeken C-WALL serisi, kentsel dokuları mekanlarının yüzeylerine taşımak isteyenler ve yalınlığı hedefleyenler için özellikli bir tercih.

Artstone ayrıca kimlikli mekanlar elde etmek adına Steel şemsiyesi altında yeni seriler geliştirmeye devam ediyor. Tasarımlarında güçlü mekansal etkiyi arayanlar için geliştirilen “Steel Serisi” modellerinden “WOXX”, simetrik ve modüler bir konstrüksiyon üzerinde yerleştiriliyor. Çapraz kollarla güçlendirilen çelik levhalar ve zamanın yüzeyde oluşturduğu renk paleti ile serinin en özgün tasarımlarından biri olan WOXX, yüzey tasarımının en estetik hali.

Tasarıma verdiği önemle her zaman kullanıcı için alternatif olan Artstone ürünleri, yoğun sirkülasyona sahip alanlarda bile nefes alan, doğal mekanlar yaratmak isteyen mimarların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Yakın dönemde hizmete açılan İstanbul Havalimanı projesi kapsamında hayata geçirilen Brewmark, Tadında Anadolu, Tickerdaze yeme-içme noktaları ve yolcuların ve ziyaretçilerin dinlenme ihtiyaçlarına karşılık veren Ambassador Spa & Beauty Salonu projeleri en iyi örneklerden.

artstone.com