yükseklerden gelen inşaat verimliliği

Nüfus artış hızıyla birlikte inşaat sektörü de kritik bir noktada. 2050 yılında dünyada dokuz milyar nüfusa ulaşacağı ve üç kişiden ikisinin şehirlerde yaşayacakları öngörülüyor. Dolayısıyla şehirlerimizi tasarlayıp inşa etmekle görevli olanlar için, bu hızlanmış büyümenin zorlukları da hızla artıyor.

Yarının artan bina talebine karşı ne yapılabilir? Daha yüksek inşaat verimliliği için bir güç sağlamak gerekiyor. Bu sorunu yok edebilmek için, kolaylığı ve yeterliliği arttıracak bütün fırsatlar değerlendirilecek. Bir binanın mimari dış cephesi, çekiciliğini oluştururken, iç alanlar, konfor ve kullanılabilirliği oluşturuyor. Bu bağlamda asma tavanlar, ışık ve akustiğin iyileştirilmesindeki kapasitesi sayesinde, mimarların ve uygulamacıların gelişmiş metodolojilerden yararlandıkları ve uyguladıkları kritik bir sistem haline geliyor.

Endüstrinin profesyonelleriyle birlikte çalışan ve akustik asma tavan çözümlerinin üretimi ve pazarlamasında uzmanlaşmış Armstrong Ceiling Solutions, endüstri lideri ürünlerden, uzman desteği ve eğitimine kadar her konuda sınıfının en iyisi bir hizmet için kendisini adamış bulunuyor. Mükemmel üretim kapasitesi, güçlü tedarik zinciri ve Avrupa genelindeki güçlü ekip yapısı ile en zorlu taleplere bile en etkili şekilde cevap veriyor ve öngörülemeyen gecikmelere maruz kalmayı en aza indirmeye yardımcı oluyor.

Bununla birlikte Armstrong Ceiling Solutions, Avrupa çapında daha güçlü ortaklıklar kurarak yüklenicilerle olan ilişkileri güçlendirmiş bulunuyor. Bu ilişkiler firmaya farklı pazarlardaki müteahhitlerin beceri ve karşılaştıkları zorlukları hakkında derinlemesine bilgi sağlarken, hizmet ve desteklerinin de yakından uyumlu olmasını kolaylaştırıyor. Bu iş birlikleri çalışmalarda geriye dönüşün büyük ölçüde azaltılmasını, yeteneklerin ve sermayenin doğru kullanılmasını sağlıyor.

Servis ve destek, proje verimliliğini artırmaya yardımcı olurken, kurulum kolaylığını da göz önünde bulundurmak sürdürülebilirlik açısından oldukça önemli. Her iki durumda da Armstrong Ceiling Solutions, montajı ve bakımı kolaylaştıran, sahadaki zamanı en aza indiren ve projenin tamamlanmasını hızlandıran taşıyıcı ve kanopi kitleri de dahil olmak üzere bir dizi mühendislik ürünleri geliştirerek, portföyünde verimi inşa ediyor.

Son olarak önemli noktalardan birisi de günümüzde çevremizin oluşturulmasında ve korunmasında kullanılan materyallerin %60’ı gibi büyük bir kısmı, geri dönüşüm malzemesi olarak kullanılmamakta. Armstrong Ceiling Solutions ürün yelpazesi arasında, “Cradle to Cradle” (C2C) sertifikası bulunan bir dizi ürün mevcut. Bu sertifika, ürünlerin ileriye dönük düşünülerek üretildiği ve sonsuza dek tekrar kullanılabilir ürünlere veriliyor. Halihazırda ABD ve Avrupa’daki bazı projeler için bir gereksinim olan C2C sertifikasının daha yaygın olarak kullanılacağından, yüklenicilere şeffaflık sağlanmasında ve çevremizin gelecek nesiller için korunmasında katkı sağlayacağından emin olunuyor.

armstrongceilings.com