Kemal Okumuş | izlenimler

Entegre Proje Yönetim

MIPIM 2019

Entegre Proje Yönetim olarak 16 senelik bir firmayız ve yerli / yabancı yatırımcılara üstyapı inşaat projelerinde proje yönetim ve danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. MIPIM fuarına yaklaşık 15 senedir ziyaretçi olarak katılıyoruz. Bu sene ise İstanbul çadırında stant açarak katılım sağladık. Böyle büyük ve global organizasyonlarda hem ülke hem de firma olarak yer almanın ve varlığımızı göstermenin önemli olduğunu düşünüyoruz. 

MIPIM’e katılım sağlarken beklentilerimiz hem Türkiye pazarındaki fırsatları yabancı yatırımcılara tanıtmak hem de dış pazardaki potansiyel projelerde hizmet sağlayıcısı olarak yer alabilmek. Bu anlamda hedeflerimiz doğrultusunda çok verimli bir fuar geçirdik. Yerli / yabancı birçok firma ile konuşma fırsatı yakalayarak, iş fırsatları yarattık. Uzun yıllar katılımımız ve hizmetlerimizi özellikle yabancı yatırımcılara verdiğimiz için, bu fuarda daha önce tanışmış ve çalışmış olan firma yetkilileri ile önceden ayarlamış olduğumuz toplantılar çok faydalı geçti.Bu seneki İstanbul çadırı geçen senekilere nazaran çok daha hareketli ve yabancılar için çekiciydi. Umarız ilerleyen senelerde daha da geliştirerek ülkemizi en iyi şekilde tanıtabiliriz. 

Türkiye, yabancı yatırımcılar için her daim stratejik bir lokasyon olarak kalacak. Bu anlamda uzun vadede yabancı firmaların yatırımları devam edecek. Bildiğiniz gibi, MIPIM yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı Avrupa’nın en büyük gayrimenkul fuarı. Bu tür fuarlarda doğrudan satış çok zor. Bu fuardan beklenti, sürekli katılım ile global pazardaki yatırımcı ve özellikle bunların yöneticileri ile ikili ilişkileri geliştirerek, sürekliliğimizi ve tanıtımımızı artırmak olmalı.