plectere | STUDIO PETRA VONK

© StudioPetraVonk

Akustik Kumaş Tasarımı

Studio Petra Vonk tarafından tasarlanan PLECTERE; ahşap çerçeve içinde, üç boyutlu nesne ya da bölümleyici duvar olarak kullanılabilen, keçe şeritler kullanılarak üretilmiş, akustik özelliğe sahip bir koleksiyon. PLECTERE çalışma alanlarına doku ve sıcaklık kazandırıyor, mükemmel akustik özellikleri sayesinde sesleri azaltıyor ve daha iyi bir çalışan deneyimine katkıda bulunuyor.

PLECTERE, yineleyen deseniyle görsel olarak dikkat çekici, üç boyutlu bir yapı. Üç boyutlu örgü doku, ürüne önemli oranda akustik özellik sağlıyor. Saydamlığı nedeniyle kullanıcılar, mekanı birbirinden tamamen ayırmaksızın ihtiyaç duyulan bölünmüş alanı oluşturabiliyor. PLECTERE, mekansal boşluğu olan cam duvarın önüne asıldığında hem yüksek hem de düşük frekanslı ses dalgalarını emme özelliğine sahip.

PLECTERE akustik bölmeler, tamamen doğal ve değerli bir malzeme olan keçeye yeni bir boyut kazandırıyor. Ortaya çıkan sonuç, malzeme ve uygulama tekniği için yenilikçi bir tasarım.

PLECTERE aline, iki mekanı birbirinden tamamen koparmadan alanı bölmek ve gürültüyü azaltmak için tasarlanmış bölümleyici panel. PLECTERE curve, her iki uçta da istenen genişliğe kadar uzatılabilen, 180 cm çapında kavisli bölümleyici panel. PLECTERE light ise akustiği geliştirerek ve ışık yayarak iki ana özelliği birleştiriyor.