iron hive
DAVIDE MEZZASALMA INTERIORS & FURNITURE DESIGN

Arı Kovanı Şeklinde Raf

Davide Mezzasalma’nın tasarladığı, arı kovanı şeklindeki Iron Hive, kullanıcılarına dinamik bir organizasyon yöntemi sunan, modüler bir raf sistemi. Iron Hive fikri, arı kovanı yapısının optik ve karmaşık poligonal şeklini taklit eden çoklu geometrik öge ve atomlardan, aynı zamanda hücreler ve kristaller gibi diğer doğal elementlerden doğmuş.

Iron Hive serisi, kullanıcının eşyalarını gerektiği gibi sınıflandırmasına, saklamasına ve “büyütmesine” izin veren, birbirinden ayrı modüllerden oluşuyor. Sağlam meşe ahşabı desteğiyle modüller yan masa veya gece masası olarak işlev görüyor. Modüller bir araya getirilerek kitap rafı, büfe veya herhangi bir aksesuar mobilyası olarak kullanılabiliyor.

Iron Hive kitaplık hafiflik ve denge sunuyor, boyut ve konfigürasyon konusunda sayısız düzenlemeye izin veriyor. Modüller; klasörler, plaklar, kitaplar ve gıda ürünleri gibi çeşitli malzemeler için depolama alanı olarak kullanılabiliyor. Bu fonksiyonellik; özel alanlar, ofisler, kamusal alanlar ve ticari faaliyetler için geniş bir kullanım çeşitliliği sağlıyor. Iron Hive, mavi-gri, çakıl grisi, kırmızı, beyaz ve siyah renkte mevcut.