smartians | FROLIC STUDIO

Evdeki Uzaylılar

Her geçen gün yeni bir “akıllı” ev cihazı piyasaya sürülüyor. Ancak bu tür cihazlar pahalı, işlevselliği düşük ve israfa yol açıyor çünkü tüketiciler sürekli daha iyi özelliklere sahip cihazlara sahip olmak istiyorlar. Smartians kullanıcıların mevcut ev aletlerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Sıfır atık ve ergonomiyle yaratıcılığı bir araya getiriyor.

Smartians, bulunulan lokasyondan ev kontrolünü sağlayan, bulut bağlantılı akıllı aktüatörlere (harekete geçirici) sahip. Üzerine bir dizi farklı eklenti eklenebilen küçük bir motoru bulunuyor. Her bir eklenti, motor hareketiyle butonlara basmayı ve çevirmeyi, ipleri çekmeyi ve nesneleri hareket ettirmeyi sağlıyor.

Isıtıcı çalıştırmak, panjurları her sabah yataktan çıkmadan açmak, müzik setinin sesini uzaktan açıp kapatmak veya akvaryuma her gün belli saatlerde belli miktarda yem dökmek gibi rutin işler, zaman ayarı yapmaya olanak tanıyan uygulama sayesinde uzaktan kontrol edilebilir ve otomatize hale getirilebiliyor. Ayrıca IFTTT servisi sayesinde Smartians, Google Home veya Amazon Echo gibi diğer hizmetler ve cihazlarla entegre edilebiliyor.