Karaoğlu Peyzaj

peyzaj
uygulama

Başla

Karaoğlu Peyzaj, yapısal ve bitkisel peyzaj uygulamalarında çağın getirdiği modern teknikleri kullanarak hasta ve hasta yakınlarının nefes alabileceği çağdaş mekanları hayata geçirmiş.

peyzaj yükleniciliği ve doğa onarımı

Karaoğlu Peyzaj’ın en yeni yapısal ve bitkisel uygulama projelerinden olan Memorial Bahçelievler Hastanesi, yeşil alanların insan sağlığına ve psikolojisine olumlu etkileri göz önünde bulundurularak DS Mimarlık tarafından tasarlanmış. Projede tüm mevsimleri yaşatacak, yaşam döngüsünü ve biyoritmi hastaneye taşıyacak bitkisel harmanlara yer verilmiş. Arazinin ulaşım arterleri arasında kalan ve özellikle doğal toprağa sahip yerler; bambu, sedir, sığla, manolya gibi etkin yeşil doku ve kaligrafileri olan türlerle ağaçlandırılmış. Teraslarda ve cepheye yaklaşılan yerlerde; kartopu, tijli zakkum, alev ağacı gibi türler tercih edilmiş. 

Toprak kalınlığının oldukça sınırlı olduğu alanlarda ağırlıklı olarak örtücü bitkiler kullanılmış. Bina girişinde ise her dem yeşil, aynı zamanda renklenme özellikleri olan karakterlerden bitkiler tercih edilmiş. Karaoğlu Peyzaj, yapısal ve bitkisel peyzaj uygulamalarında çağın getirdiği modern teknikleri kullanarak hasta ve hasta yakınlarının nefes alabileceği çağdaş mekanları hayata geçirmiş.

Konut ölçeğinden başlayarak; kentsel mekanlar, spor alanları, kent parkları, toplu konutlar, oteller, tatil köyleri, yat limanları, marinalar, sanayi bölgeleri, fabrikalar, hastane ve okul bahçeleri, alışveriş merkezleri, enerji santralleri, barajlar, devlet yolları, demiryolları, otoyollarda yapısal ve bitkisel peyzaj uygulamalarının yanı sıra “hydroseeding” ve “hydromulching” yöntemiyle çimlendirme, bitkilendirme, erozyon kontrolü ve doğa onarım sistemleri, periyodik bahçe bakımı, teras bahçeleri, dikey bahçeler, teknik danışmanlık, bitkisel materyalin üretimi ve temin hizmeti veren Karaoğlu Peyzaj, 24 yıllık deneyimiyle yurt içinde ve yurt dışında birçok projeye imza atmaya devam ediyor.